Analityk uważa, że Bitcoin’s Pump Toward $14,000 „Seems Fishy“

Analitycy obawiają się, że Bitcoin jest przygotowywany do upadku po przerwie na 14.000 dolarów w sobotę.

Ostatnia akcja cenowa była zauważalna z powodu braku kontynuacji na poziomie 14.000 dolarów.
Analityk dodał również, że przy niepewności na rynku akcji i przy wsparciu ze strony amerykańskiego dolara, BTC ma duże szanse na to, że spadnie w przeciwieństwie do wyższego.

Bitcoin Primed to Drop, Analitycy Obawiają się

Analitycy obawiają się, że Bitcoin jest przygotowywany do powtórnej akcji cenowej po 14.000 dolarów przerwy w sobotę.

Poniższy wykres został udostępniony niedawno, pokazując, że BTC utworzyła „trzy dyski do dużego oporu“ i może w ten sposób stanąć w obliczu cofnięcia, jeśli nie dojdzie do przełamania. Analityk dodał, że przy niepewności na rynku akcji i przy wskaźniku dolara amerykańskiego na podporze, BTC ma duże szanse na spadek w porównaniu z wyższym:

„Short again on $BTC, something about this week pump seems fishy. 3 dyski-ish do dużego oporu, zapasy gówno w łóżku w zeszłym tygodniu, wybory na początku przyszłego tygodnia, solidne RR i $DXY na wsparcie. Wciąż byczy, wycofanie się nie jest złe. Zobaczmy, co się stanie.“

Wykres akcji cenowej BTC w ciągu ostatnich kilku tygodni z analizą przeprowadzoną przez crypto tradera Mayne (@TraderMayne na Twitterze).

Silna oferta podstawowa

Podczas gdy Bitcoin ma sygnały techniczne, które wskazują, że korekta jest prawdopodobna, istnieje silna oferta bazowa.

Krypto-aktywny analityk „Light“ niedawno podzielił się poniższym komentarzem. Uważa on, że duża część „presji na kupno, która konkuruje o zaostrzenie płynności po stronie sprzedaży BTC w ostatnich tygodniach pochodzi od instytucji“.

„Duża część presji na kupno, która konkuruje o zwiększenie płynności po stronie sprzedaży BTC w ostatnich tygodniach pochodzi od instytucji“. Kupują oni od osób, które znajdują się w fazie niedowierzania. Segment detaliczny nie jest obecnie w ogóle przegrzany. Wkrótce jednak będzie.“

Inwestor dodał, że kiedy inwestorzy detaliczni wejdą na rynek Bitcoinów, cena monety może przekroczyć 20.000 dolarów.

Analitycy również pozostają byczy z powodów makro fundamentalnych.

Tyler Winklevoss niedawno stwierdził:

„Myślę, że zobaczymy wszechobecną cenę #Bitcoinu przed 2020 r.“. Nawet jeśli cena wzrosła z 10k do prawie 14k w mniej niż miesiąc, to tak naprawdę nie poszedł na wybiegu jeszcze. Kiedy zaczniemy widzieć 3-5-kilometrowe skoki, byki będą w biegu.“

Bliźniacy Winklevoss sądzą, że trend inflacji sprawi, że Bitcoin w najbliższych miesiącach i latach będzie znacznie wyższy.