Dlaczego ta miliardowa firma inwestuje w Bitcoin

Czy pieniądze instytucjonalne w końcu napływają? Miliardowa firma MicroStrategy jest gotowa na przeprowadzkę do Bitcoin.

Dlaczego ta miliardowa firma inwestuje w Bitcoina

Od lat entuzjaści Bitcoinów domagają się pojawienia się „pieniądza instytucjonalnego“ na scenie kryptokurrency. Od dawna wierzono, że w końcu tradycyjne instytucje finansowe zwrócą się do Bitcoin’a, aby prowadzić fundusze inwestycyjne, emerytury i pule ubezpieczeniowe. Ci inwestorzy instytucjonalni wnoszą na stół setki milionów, a nawet miliardy, i mogą być gotowi wejść na rynki kryptońskie, by zabezpieczyć się przed inflacją dolara amerykańskiego.

W ostatnim wezwaniu do zapłaty, firma MicroStrategy o wartości miliarda dolarów powiedziała, że siedzi na 500 milionach dolarów rezerwy gotówkowej. Jednak prezes i Immediate Edge dyrektor generalny Michael Saylor powiedział, że nie jest to zbyt mądre, aby trzymać tyle gotówki w dłuższej perspektywie.

„Sensowne jest przeniesienie naszych aktywów skarbowych na inwestycje, których nie da się nadmuchać“, powiedział prezes.

Konkretnie, firma chce przeznaczyć połowę swojej 500-milionowej rezerwy gotówkowej na alternatywne, wartościowe sklepy.

Prezes MicroStrategy i dyrektor finansowy Phong Le opisali ten plan.

„W ciągu najbliższych 12 miesięcy będziemy starali się zainwestować do 250 milionów dolarów w jedną lub więcej alternatywnych inwestycji lub aktywów, które mogą obejmować akcje, obligacje, towary takie jak złoto, aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin, lub inne rodzaje aktywów“.

Prezes Michael Saylor posunął się nawet do stwierdzenia, że MicroStrategy uważa, iż dolar amerykański może zacząć tracić na wartości.

„Z biegiem czasu rentowność naszych wartości dolara spadła i w pewnym momencie spodziewaliśmy się, że uzyskamy wyższe realne stopy zwrotu, dlatego też nie było pilnej potrzeby, aby zająć się tą kwestią. Ale na dzień dzisiejszy spodziewamy się ujemnych realnych stóp zwrotu lub ujemnej rzeczywistej stopy zwrotu z dolara, a to jest oczekiwanie, które istotnie zmieniło się w ciągu ostatnich trzech miesięcy“.

A MicroStrategy jasno określa, co ich zdaniem jest nową bezpieczną przystanią.

„Jeśli masz duże wartości w dolarach i masz nadzieję na jakikolwiek zwrot z tego tytułu, to jest to zanikające. Złoto, srebro i bitcoin pokazują siłę.“

Alternatywy, takie jak metale szlachetne i waluty kryptońskie, są uważane za zabezpieczenie przed utratą wartości, którą może ponieść dolar amerykański. Pierwotnym celem Satoshi Nakamoto było stworzenie aktywów antyinflacyjnych, które nie mogły zostać zmienione przez banki lub rządy. Teraz, gdy Amerykanie czekają na nową rundę pakietów stymulacyjnych, wydaje się, że niektóre z tych instytucji zaczynają zwracać uwagę na Bitcoina.

A społeczność kryptońska spodziewa się boomu, gdy tego typu organizacje zaczną masowo przybywać.