Robert Kiyosaki: Wkrótce zobaczymy 50 tysięcy dolarów za Bitcoina

Robert Kiyosaki – sławny autor bestsellerowej książki „Rich Dad, Poor Dad“ – znów jest na niej, jeśli chodzi o bitcoin. W jednym z ostatnich wywiadów skomentował on, że cena najważniejszej na świecie waluty cyfrowej według pułapu rynkowego wkrótce osiągnie w przyszłym roku poziom 50.000 dolarów za sztukę.

Kiyosaki po raz kolejny popycha BTC.
Kiyosaki zawsze był wielkim fanem Bitcoinów i kryptokurrency. W przeszłości komentował, że cyfrowa waluta może potencjalnie spowodować, że złoto i inwestycje w nieruchomości odejdą w niepamięć i wspomniał, że czas na kupno i zaangażowanie się w krypto walutę był teraz.

Było to kilka miesięcy temu, na długo przed tym, jak waluta trafiła na markę 20.000 dolarów, którą handluje teraz. Komentował, że jest dość dumny z zakupu bitcoin zanim osiągnął tę cenę i radził wszystkim swoim zwolennikom, aby zrobili to samo w odpowiednim tweecie.

Tylko tym razem Bitcoin osiągnął cenę 20.000 dolarów. W rzeczywistości, w czasie pisania, jedna jednostka Bitcoin jest w obrocie za ponad 20.700 dolarów, a z zaledwie kilkaset dolarów, aby przejść zanim osiągnie 21K dolarów, trzeba się zastanawiać, czy wiele osób straciło poważną szansę na grabież w jakimś cieście.

Gdyby Bitcoin osiągnął 50.000 dolarów, tak jak mówi Kiyosaki, waluta ta stanowiłaby około dziesięciu procent całkowitej rynkowej kapitalizacji złota.

Co ciekawe, nadzieja nie jest całkowicie stracona – według autora – dla tych, którzy nie wzięli udziału w szale bitcoinów. Kiyosaki zaleca teraz, aby osoby, które nie są właścicielami bitcoinów, kupowały jak najwięcej srebra, biorąc pod uwagę, że jest przekonany, iż New Green Deal – zaproponowany przez socjalistyczną przedstawicielkę Nowego Jorku Alexandrię Ocasio-Cortez – potencjalnie przejdzie w najbliższej przyszłości.

Jest to interesujące twierdzenie, biorąc pod uwagę, że Zielony Nowy Ład spotkał się w przeszłości ze sprzeciwem zarówno ze strony Republikanów, jak i Demokratów. Ostatnim razem, gdy członkowie Kongresu głosowali nad tym porozumieniem, nie udało mu się uzyskać ani jednego głosu „yay“, co sugeruje, że plan nie jest jeszcze gotowy i prawdopodobnie wszyscy nim pogardzają.

Są pewne dziwne sprzeczności, Tutaj
Tak czy inaczej, Kiyosaki wydaje się być wszędzie w swoich ostatnich przepowiedniach, posuwając się tak daleko, że kilka miesięcy temu twierdził, że cena bitcoin niewątpliwie spadnie, gdy tylko pandemia koronaawirusa dobiegnie końca. Powiedział, że Bitcoin był prawdopodobnie postrzegany jako narzędzie do żywopłotu i jako „bezpieczna przystań“ w tych czasach ze względu na trudne warunki ekonomiczne, których świadkiem był świat. W związku z tym wiele walut fiatowych traci na wartości, a Bitcoin służy jako silna alternatywa.

Jednak teraz, gdy szczepionka COVID jest już gotowa i jest rozprowadzana wśród osób zarówno w Ameryce, jak i w Wielkiej Brytanii, wiele osób z zapartym tchem obserwuje, czy ta fatalna przepowiednia dotycząca cyfrowej waluty się spełni.